Powrót na stronę Przybornik/Rozdziały

Tom 1 - Tom 1

Rozdział 10 - Dom

Zaraz po tym, gdy tylko dosiedli swoje konie, ruszyli ku miastu, w celu zakończenia zadania, które przyjęli w miejskiej gildii.

Wkrótce dotarli do miasta, zostali przeszukani przez strażników, jak każdy, kto próbował wejść do miasta, gdy tylko zostali przepuszczeni, postanowili popędzić prosto do miejskiej gildii, by zakończyć zadanie, żeby potem mieć więcej czasu na ważniejsze sprawy.

Shin wraz z Kyo dotarli pod budynek miejskiej gildii, zeskoczyli z koni, przywiązując je do parkingu dla koni (Takie metalowe kółko w ścianie budynku przeznaczone do przywiązywania koni by nie pogalopowały sobie w świat, albo nie daj boże, zbrukały innej kobyły).

Gdy tylko przekroczyli próg gildii, wiele twarzy na nich zerkało, większość już wiedziała, że Shin wraz z Kyo posiadali spore umiejętności bojowe i się nikogo nie bali. Ich ostatni pokaz siły, utkwił w pamięci każdego poszukiwacza. Nikt nie śmiał się do nich odezwać, a ich serca narzuciły wyższy bieg.

Nie zwracając uwagi na wszystkich ludzi przesiadujących w miejskiej gildii, ruszyli ku zarządcy, by poinformować go że zadanie zostało ukończone pomyślnie.Shin – Dzień dobry, przyszliśmy zgłosić zakończenie zadania.

Zarządca – Witam, jakie to zadanie zakończyliście?

Shin – Zadanie polegające na zabiciu Bossa rangi C.

Zarządca – Przepraszam, a czy macie jakieś dowody na to, że go pokonaliście?

Shin – Oczywiście, że tak, proszę o to szpony tej bestii.

Zarządca – Proszę poczekać, muszę iść to sprawdzić w naszych kronikach.Po 5 minutach zarządca wrócił.Zarządca – No, No drodzy panowie, szpony są prawdziwe, naprawdę udało wam się go pokonać, nie wiem jakim cudem, ale za zabicie tego Boss’a klasy C zostaniecie nagrodzeni w wysokości 10 złotych monet. Nagroda jest wysoka ze względu na to, że zwierze zagrażało życiu wielu mieszkańców, dodatkowo był to jeden z najwyższych poziomów zwierzęcia rangi C. GRATULACJE!

Shin – Dziękujemy bardzo i do usłyszenia!Po czym Shin wraz z Kyo wyszli z budynku, każdy, kto przebywał, w gildii spekulował, w jaki to tak młode osoby były wstanie pokonać Boss’a klasy C, czyżby byli z któregoś z wyższych Państw? Wszyscy zaczęli rozmyślać.

Kim są? I co tu robią? Takie pytanie zadawał sobie każdy, kto dowiedział się o tej sytuacji.Kyo – Ej Shin, może to czas na mały przestój, może się gdzieś osiedlimy w odosobnieniu i zaczniemy trening naszych umiejętności?

Shin – Hmm, o osiedleniu się gdzieś myślałem już od początku, co do treningu to tak, minęło kilka dni, jak nie trenowałem, może dzięki treningowi uzyskamy jakieś własne umiejętności?

Kyo – No to co? Wracamy do groty, w której się poznaliśmy? I osiedlimy się tam w górach?

Shin – Dobra, to musimy się zaopatrzyć, co do wybudowania tam jakiegoś domku na początek, może poszukalibyśmy jakiegoś cieśli?

Kyo – niezły pomysł..Po godzinie udało się znaleźć Cieślę, którego może będzie można wynająć.Shin – Witaj, ty jesteś Cieślą, którego można tu spotkać?

Mężczyzna – Tak, nazywam się Fortk, w czym mogę pomóc?

Shin – Ja, wraz z kolegą, chciałbym Cię nająć, byś wybudował nam dom w górach.

Fortk – Dom w górach?

Shin – Tak, w górach, ile by to kosztowało i ile by Ci to zajęło?

Fortk – Gdybym miał kogoś do pomocy, udałoby mi się wybudować dom o wielkości 60 metrów kwadratowych w jakieś 2 miesiące.

Shin – O pomoc nie musiałbyś się martwić, ja z moim towarzyszem byśmy Ci pomogli, teraz powiedz, ile by to kosztowało.

Fortk – Koszty budowy byłyby w granicach 8 złotych monet, zależy od jakości domu, jaki chcecie wybudować.

Shin – Koszty domu mogą być maksymalnie do 18 sztuk złota.

Fortk – O Panie, za tyle złota twój dom będzie wyglądał bajecznie.

Shin – Czyli przyjmujesz nasze zlecenie?

Fortk – Oczywiście, że tak! Przyjmuję!

Shin – Dobrze, to jutro rano wyruszamy w góry, w których chcemy wybudować dom, spotkajmy się koło 5 rano przed bramą miasta.

Fortk – Dobrze, Idę w takim razie się przygotowywać. Do zobaczenia.Shin wraz z Kyo poszli do tawerny zjeść, napić się trunku, po czym poszli spać, bo rano mieli wyruszyć w góry tworzyć swój dom, gdzie będą mogli w odosobieniu potrenować umiejętności.

Autorskie nowelki znajdujące się na stronie są własnością autorów - kopiowanie, rozpowszechnianie nowelek bez zgody autora będzie rozstrzygane drogą sporną na mocy prawa.
Tłumaczenia nowelek znajdujące się u nas na stronie są legalne, w przypadku naruszenia legalności, odpowiedzialność ponosi autor tłumaczenia, administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści znajdujące się na stronie oraz forum.

© 2018 Bliźniacze Smoki Team

Wybierz rozdział

Kolorystyka

Jasny Ciemny Sepia

Wielkość tekstu ({{fontSize}}px)

A- A+ A