Powrót na stronę Przybornik/Rozdziały

Tom 1 - Tom 1

Rozdział 11 - W ukryciu (1)

Poranek – godzina 4 z kawałkiem. Kyoshiro i Shinzuke zakończyli właśnie swoje przygotowania i byli gotowi do drogi. Ruszyli więc, do miejsca gdzie umówili się z cieślą — po czym wspólnie opuścili miasto.

Droga była im znana – dlatego wiedzieli, czego mogą się spodziewać. 2 dni drogi z nocnymi postojami – I znaleźli się na miejscu.

Jaskinia, w której zostali przywołani, prawie wcale się nie zmieniła – poza faktem, że zamieszkiwana była przez gromadę goblinów. Wybicie ich było banalnie proste.Shin – Jesteśmy na miejscu

Fortk – A więc w tych okolicach chcielibyście mieć postawioną budowlę?

Shin – Zgadza się.

Fortk – Ta jaskinia wydaje się niesamowicie stabilna. Wewnątrz niej można zbudować doskonale chroniony dom.

Shin – Całkiem dobry pomysł. Mógłby pan zrobić jakiś szczegółowy zarys, jakby to mniej więcej wyglądało?

Fortk – nie widzę problemu.W tym samym momencie Cieśla udał się do swojego Powozu Mieszkalnego I rozpoczął swoje planowanie.

Kyo I Shin w tym czasie postanowili rozpalić ognisko, po czym zabrali się do jedzenia swojego posiłku. Po czym na zmianę patrolowali okolicę.

Kilka godzin później Rzemieślnik okazał nam projekt. Zarówno Ja, jak I Kyoshiro byliśmy pod wrażeniem jego dokładności – mimo wszystko profesjonalista to jednak coś.

Poza samym mieszkaniem przemyślany był też swojego rodzaju system obronny: Brama prowadząca do jaskini oraz różnego rodzaju zabezpieczenia. Nie musieliśmy się długo zastanawiać – zgodziliśmy się z tym, co nam zaproponował. Szacowany czas prac wynosi półtora miesiąc. Czas jednak zabierać się do roboty – jak to mawiają „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” więc fuszerka nie wchodzi w grę.

■■■■■■

Czas spędzony przy ciężkiej pracy mija dość szybko. Jeszcze miesiąc temu były tu dopiero podstawy, a Teraz – Jaskinia zmieniła się nie do poznania. Wraz z Shinem I Cieślą pracowaliśmy w pocie czoła, aby jak najlepiej wykonać swoją pracę. Warto było – to mało powiedziane. W momencie wstawienia ostatniego mebla do naszego „ nowego" mieszkania, czuliśmy niesamowitą dumę – ba, każdy by czuł. Zakończone prace oznaczały fajrant – więc każdy z nas udał się w stronę gorących źródeł, które odnaleźliśmy w trakcie powiększania jaskini.Kyo – nic tak nie odpręża, jak trunek w gorących źródłach.

Shin – wiem coś o tym

Fortk – Zgadzam się.Po czym każdy z nas opróżnił swoją szklankę do dna.Shin – Cieślo, dzięki twoim niesamowitym zdolnością, to miejsce jest takie wspaniałe. Mam też dla ciebie propozycję. Czy nie chciałbyś co jakiś czas wykonywać dla nas podobnych prac?

Fortk – z przyjemnością.

Kyo – Następnym razem podzielę się z tobą moim pomysłem na ulepszenie systemów obronnych.Miałem na myśli oczywiście „systemy obronne”, które w tym świecie były nieznane. Swoją drogą podczas ostatniego miesiąca pracy, statystyki moje oraz Shina powiększyły się – Mianowicie siła I wytrzymałość. Wzrosły o całe 20 punktów – Zdobywanie statystyk podczas wykonywania pracy fizycznej. Ten świat coraz bardziej mi się podoba. Poza statystykami otrzymaliśmy nową umiejętność – aczkolwiek nie wiem, czy można nazwać to „pełnoprawną” umiejętnością. Mowa tu o rzemieślnictwie – umożliwia nam to znaczną szybszą I dokładniejszą pracę z różnego rodzaju materiałami, Jest to dość ciekawa umiejętność, więc będę starał się ją rozwijać w wolnych chwilach. Swoją drogą, skoro posiadamy małe dojo w jaskini, będę mógł wrócić do trenowania swoich umiejętności szermierki.

Około godziny 19 Kyoshiro z Shin'em ruszyli na polowanie – natrafili na grupę 3 Ogrów, których delikatnie mówiąc czekała anihilacja.

Shin zaabsorbował je, zyskując kolejny kod, po czym wrócili do domu. Dom – mimo iż w tym świecie – daje im kolejny powód, aby przetrwać.

Po zjedzeniu kolacji poszli spać.

Autorskie nowelki znajdujące się na stronie są własnością autorów - kopiowanie, rozpowszechnianie nowelek bez zgody autora będzie rozstrzygane drogą sporną na mocy prawa.
Tłumaczenia nowelek znajdujące się u nas na stronie są legalne, w przypadku naruszenia legalności, odpowiedzialność ponosi autor tłumaczenia, administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści znajdujące się na stronie oraz forum.

© 2018 Bliźniacze Smoki Team

Wybierz rozdział

Kolorystyka

Jasny Ciemny Sepia

Wielkość tekstu ({{fontSize}}px)

A- A+ A