Powrót na stronę Przybornik/Rozdziały

Tom 1 - Tom 1

Rozdział 30 - Zakupy

Po załatwieniu naszych „wcześniejszych spraw” ruszyliśmy aby kupić nowe bronie. Koniec końców, nasze zabawki się nam dość przysłużyły, ale są w nieciekawym stanie..

Krążąc po straganach z broniami, oczy Eun zaczęły się świecić niczym najpiękniejszy szafir odbijający promienie świetlne, co się okazało, patrzyła na stragan, na którym sprzedawane były bronie typu włócznie, dosłownie ogromny wybór, ceny też niczego sobie.

Kyo zapytał się jej, co czy któraś z włóczni jej się podoba, ona zerkając na niego kiwnęła głową z uśmiechem pięciolatka i złapała za włócznie, miała ona długość stu sześćdziesięciu centymetrów, czubek włócznie był bardzo ostry, do tego ostrze nie było wykonane ze zwykłego metalu, był to jakiś dziwny kamień, którego nigdy nie widzieliśmy, Shin postanowił zapytać się sprzedawcy, co to jest za minerał. Sprzedawca powiedział mu, że jest to 2 poziom metalu, byliśmy w szoku, czyli dowiedzieliśmy się, że metale dzielą się na kilka poziomów, im wyższy tym, jakość minerału jest lepsza. Kolejna przydatna informacja zagościła w naszych głowach.

Włócznia była wyceniona na 150 złotych monet, bardzo droga, ale możliwe, że to przez metal drugiej klasy, do tego cała reszta była zrobiona z metalu pierwszego stopnia, czyli suma summarum i wyszło sprzedawcy 50 złotych monet, no cóż trudno, Nie będziemy marudzić – ostatnio sporo zarobiliśmy, więc nie było problemu z jej kupnem.

Lisica była bardzo zadowolona, co było widać po jej uśmiechu – widok był bezcenny.

Kyo stwierdził, że chciałby nabyć jakąś katanę, znając życie nie jakąś, lecz najlepszą z możliwych, no cóż, nie ma, co się dziwić, ruszyliśmy, zatem w poszukiwaniu katan, było ich wiele, lecz żadna nie zadowalała Kyo, albo za słabo naostrzona, albo źle wykuta.

Po jakimś czasie, pewien stary mężczyzna, będący w rogu targowiska w mieście, miał na sprzedanie czarną katanę, podeszliśmy do niego, Kyo chwycił katane, wykonał kilka cięć w powietrzu, katana była bardzo lekka, zaledwie 1 kilogram, a jej długość to około 1,1 metra…

Spytaliśmy, zatem starca, z czego zrobiona jest ów katana, od odparł, że jest to bardzo drogi minerał 3 stopnia metalu, byliśmy w szoku, myśleliśmy, że 2 stopień to już coś, a 3 był nie do wyobrażenia, cała katana była wykuta z tego minerału, z czego można stwierdzić, że 3 typ metalu ma dobrą materię jak i jest lekki, do tego ostrze było dobrze wykute i naostrzone, Kyo natychmiast zapytał ile starzec krzyczy za tą katanę.

Starzec odparł, że nie wie czy stać nas na taki miecz, gdyż w tym królestwie zaledwie garstka osób jest wstanie wykuć miecz z takowego minerału, dodatkowo nie każdego stać na kupno, odpowiedział, że chce 450 złotych monet. I ani srebra mniej.

Cena była dość wysoka, jednak bez chwili zastanowienia się – zapłaciliśmy i ruszyliśmy dalej.

Kyo i Lisica podążająca obok niego byli zadowoleni z nowych nabytków. Shinowi się przypominało, że zamówił pancerz dla Reksia, po czym szybko udali się w stronę targowiska, w którym zamówili pancerz, co się okazało, pancerz był gotowy i czekał na nich, ludzie przechodzący patrzyli na tę zbroje, tak jak by było to coś nie do założenia, lecz nikt się nie spodziewał, że to dla wyrośniętego niebiańskiego wilka (hahaha) .

Zapłacili uzgodnioną cenę, wzięli pancerz wilczka, i poszli w poszukiwaniu miecza dla Shina.

Było wiele, wielkich mieczy, ale żaden nie miał dobrych parametrów, aż nagle Shin zauważył biały, duży, dwuręczny miecz, podszedł i sprawdził go, gdyż był dosyć ciekawy, Shin bez namysłu spytał się, z czego stworzony jest ten miecz, sprzedawca powiedział, że jest to drugi poziom białego metalu, czyli metal należący do bardziej wytrzymałych.

Jego waga była duża, jakieś 25-30 kilogramów, naprawdę potężny ciężki dwuręczny miecz.

Shin od razu spytał się o cenę, cena wiadomo, duża 400 złotych monet, z racji tego, że mało osób jest wstanie ją udźwignąć, Shin spojrzał na Kyo, po czym powiedział, że kupuje. Jego błysk w oku był podobny do tego co Kyo – co udowadnia tylko że cieszy się z nowego nabytku.

Shin stwierdził, że zrobi eksperyment poziomu drugiego, jeżeli się uda to będzie sukces jego życia.

Ale to nie teraz, jeszcze ma czas na ten eksperyment. Ruszyli w kierunku tawerny.

Autorskie nowelki znajdujące się na stronie są własnością autorów - kopiowanie, rozpowszechnianie nowelek bez zgody autora będzie rozstrzygane drogą sporną na mocy prawa.
Tłumaczenia nowelek znajdujące się u nas na stronie są legalne, w przypadku naruszenia legalności, odpowiedzialność ponosi autor tłumaczenia, administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści znajdujące się na stronie oraz forum.

© 2018 Bliźniacze Smoki Team

Wybierz rozdział

Kolorystyka

Jasny Ciemny Sepia

Wielkość tekstu ({{fontSize}}px)

A- A+ A