Powrót na stronę Przybornik/Rozdziały

Tom 2 - Tom 2

Rozdział 46 - Ocena sytuacji

Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy do sklepu z alchemią i różnego rodzaju pierścieniami/amuletami – z nadzieją że znajdziemy coś ciekawego. Kyoshiro od razu wyleciał z szelmowskim uśmieszkiem i tekstem – możliwe że zgarnę coś „gratis” - on naprawdę za bardzo lubi ryzyko.


Poza sporą ilością różnego rodzaju mikstur wzmacniających, udało nam się zlokalizować kilkanaście ciekawych akcesoriów – typu Pierścień wzmacniający siłę i szybkość, amulet wzmacniający oraz kilka ksiąg umiejętności.

Shina zainteresowała księga „ żelazne ciało” wzmacniająca obronę o 5% , oraz „Krok Cienia” sprawiający że jesteś w stanie się poruszać błyskawicznie, korzystając z cieni.

Mnie z kolei „Lustrzane odbicie” , „Krok Cienia” oraz „Magiczne Mechanizmy”

Poza księgami które sobie przywłaszczyliśmy, normalną drogą zakupiliśmy pierścień siły, dwa pierścienie szybkości oraz dwa amulety wytrzymałości oraz jeden siły.


Shin dla siebie wybrał amulet siły oraz pierścień szybkości, Eun otrzymała Pierścień Siły i amulet wytrzymałości, Ja z kolei chciałem pierścień szybkości oraz amulet wytrzymałości.

Udaliśmy się do tawerny i wynajęliśmy pokój, po czym udaliśmy się w jego kierunku, aby nauczyć się umiejętności z wcześniej zdobytych ksiąg.Shin – Ciekawe. Niektóre umiejętności mają możliwość do ewoluowania czy też nie.

Żelazne Ciało - wzmacnia obronę użytkownika o 5% - poziom 1/10

Krok Cienia – umieszczasz swe ciało w cieniu, jednocześnie zyskując niesamowitą szybkość przemieszczania się w cieniach. (Poziom maksymalny)

Kyo – Hahaha. Lustrzane odbicie to istnie narcystyczna technika.
Shin – co masz na myśli?
Kyo - Lustrzane odbicie – tworzysz swoje lustrzane odbicie energią opanowanego elementu. Odbicie posiada tylko 50% siły oryginału.
Shin – Zaraz cie strzelę. Znowu fajną umiejętność zgarnąłeś..
Kyo – Nyahahaha!
Shin – Swoją drogą, po co ci te księgi o mechanizmach?
Kyo – Mam kilka pomysłów na różnego rodzaju wyposażenie, jednak wymaga on trochę więcej umiejętności niż posiadam.
Shin – Co na przykład chciałbyś stworzyć?
Kyo – Hmm. Powiedzmy Ukryte ostrze?
Shin – Do tego wystarczyłoby ci opanowanie zwykłych mechanizmów, a nie magicznych.
Kyo – Niby tak ale według opisu tej umiejętności, mogę łączyć ze sobą różne artefakty, jak osiągnie pewien poziom.
Shin – To nieźle, będziesz musiał mnie też tego nauczyć.
Kyo – Oki doki.

System tego świata jest dość prosty. Podczas naszego dwuletniego treningu przypadkiem odkryłem że mogę dzielić się pewnymi umiejętnościami. Działa to prawie jak nauka ze skill – book'a.
Dosłownie cztery kliknięcia w spisie umiejętności i przed Shinem pojawił się panel : Nauczyć się skilla „Magiczne Mechanizmy” ?


Shin – Trzeba będzie się pobawić tą umiejętnością.
Kyo – Trzeba to będzie zdobyć najpierw jakieś fajne artefakty.
Shin - …Masz rację.

Eun, która podczas naszej dyskusji poszła coś upichcić wróciła zadowolona informując że szamanko gotowe.


Po pewnym czasie, z uśmiechami na twarzach ( i pełnymi brzuchami ) ruszyliśmy w kierunku gildii, aby zdobyć kolejne informacje.

Rozczarowaliśmy się straszliwie, gdyż informacje jakie usłyszeliśmy były takie same jakie już posiadaliśmy.

Shin zaproponował przejrzenie zleceń – tak profilaktycznie przejrzeliśmy zlecenia, po czym udaliśmy się w kierunku sklepu z mapami królestwa, aby powiększyć spis map posiadanych przez nasz osobisty „ system świata”.


Po powrocie do tawerny ( w godzinach wieczornych) zarówno Ja i Shin rozpoczęliśmy medytację.
Moim głównym powodem było podokuczanie Yukino, a celem Shina – różnego rodzaju przemyślenia o jego umiejętności.

Około północy poszliśmy spać, w końcu nawet nam sen jest potrzebny aby móc dobrze działać ^_^.


//

Około godziny dziesiątej, Shinzuke zaproponował abyśmy udali się w kierunku jednego z klanów, w celu rozeznania w terenie i ewentualnego zdobycia informacji.Okazało się że wszystkie klany w tym królestwie, są ze sobą w pewien sposób połączone – sami nazywają się „Klanem Elios” podzielonym na kilka pomniejszych gałęzi, których władza sięga sporej części królestwa. Na pierwszy rzut oka, wydają się być obrzydliwie bogaci, oraz pewni siebie. Podczas naszej wizyty, wyczuliśmy kilka osób, których aura przyprawia o gęsią skórkę nawet nas...

Autorskie nowelki znajdujące się na stronie są własnością autorów - kopiowanie, rozpowszechnianie nowelek bez zgody autora będzie rozstrzygane drogą sporną na mocy prawa.
Tłumaczenia nowelek znajdujące się u nas na stronie są legalne, w przypadku naruszenia legalności, odpowiedzialność ponosi autor tłumaczenia, administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści znajdujące się na stronie oraz forum.

© 2018 Bliźniacze Smoki Team

Wybierz rozdział

Kolorystyka

Jasny Ciemny Sepia

Wielkość tekstu ({{fontSize}}px)

A- A+ A