Rozdział 22 - Sprawdzian
Savizo – Każdy z was stanie ze mną w pojedynku jeden na jednego. Przetestuje w ten sposób wasze indywidualne zdolności. Niestety w tym świecie sama współpraca nie wystarczy. Musicie sami być silniejsi od waszych przeciwników, abyście byli w stanie ich rozwalić nawet jednym uderzeniem. Teraz na pewno mnie nie pokonacie, lecz może w przyszłości znowu się spotkamy. Spójrzcie na moją kartę, dlatego bez problemu rozprawiłem się z Azkabą.
 
 
Togoro – „Spojrzywszy na kartę Savizo stałem zaskoczony… jego siła wynosi ponad 300 jednostek.”
Yumi – „Gdy zauważyłam jego prawdziwą siłę i moc, wiedziałam, że jest zbyt silny nawet jak dla mnie w obecnej chwili.”
Savizo – Dobrze, teraz pora abyście wy przedstawili swoje karty postaci. Najpierw zacznie Yumi.
Yumi – Dobrze.
Yumi – „Otworzyłam swoją kartę postaci, gdy spojrzałam na nią byłam mile zaskoczona. Moje statystyki od pierwszego wglądu drastycznie się podniosły. To Energy Power to pewnie ilość energii skumulowanej przez energię, dzięki której mogę przemienić się w smoczą wojowniczkę. Sądząc po liczbie mam spory zapas siły. Lecz te wartości w nawiasach, czyżby to była ilość siły gdy jestem w postaci smoczej wojowniczki? Po tym wszystkim dopytam się jeszcze Savizo.”
 
 
Savizo – O widzę poczyniłaś duże postępy odkąd przybyłaś tutaj. Hmmm… a to ciekawe, gdy wejdziesz w tryb smoczej wojowniczki twoje atrybuty po przeliczeniach wzrastają 5-krotnie. Jak pewnie zauważyłaś dostałaś dodatkowy limit zwany energy power on określa jak długo możesz użyć mocy jedna jednostka określa jedną sekundę, w obecnym stadium, czyli pierwszym możesz po pełnym naładowaniu się licznika skorzystać z mocy przez 1000 sekund. Jeden punkt odnawia się co 5 minut podczas gdy nie śpisz, co do tego stanu to nie wiem czemu masz odnowione tylko 3 punkty, lecz to aktualnie nieważne. Sprawdzimy teraz twój potencjał podczas walki. Szykuj się! Togoro będziesz wkrótce następny odsuń się i oglądaj walkę.
Togoro – Dobrze.
Togoro – „Oddaliłem się i usiadłem na krześle, które tuż za mną wyskoczyło z podłogi. Z tego miejsca mogłem bezpiecznie oglądać pojedynek Yumi z Savizo, gdyż tylko gdy usiadłem z podłogi wysunęła się kopuła, która szczelnie zamknęła wewnątrz uczestników tego pojedynku…”
Yumi – Zatem walczmy, dzięki temu, że teraz karta smoczej wojowniczki jest wchłonięta nie muszę tworzyć broni.
Yumi – „Szybko przywołałam miecz dwuręczny i ruszyłam natychmiast na Savizo.”
Savizo – Widzę jesteś dosyć szybka, zobaczymy teraz twoją siłę.
Yumi – „Savizo wyjął błyskawicznie jakąś kartę i narysował znak, nie zdążyłam jeszcze do niego dotrzeć, a on w takim tempie przyzwał kartę i rzucił ją na ziemię. W miejscu w którym leżała owa karta wyrosła bardzo szeroka skalista ściana, szybko zatrzymałam się i spróbowałam za pomocą mojego miecza zniszczyć tą ścianę, niestety bez skutku. Stojąc bezradnie w przeciągu kilku sekund usłyszałam potężne pęknięcie, ściana którą stworzył Savizo rozpadła się na tysiące małych kawałków, w całym tym kurzu wyskoczył Savizo z mieczem w dłoni. Gdy tylko go dostrzegłam rozprysnął się w niesamowitym tempie i zostałam zaatakowana, na szczęście udało mi się sparować atak, lecz odbiłam się na kilkanaście metrów i upadłam na podłogę upuszczając swoją broń. Muszę spróbować go chociaż tknąć! Jedyną kartą atutową jest moja moc smoczej wojowniczki. Zanim Savizo stoi w miejscu przeglądnę swoją kartę postaci szybko… tak coś mówił że to dziwne ale widzę że wszystko się wyrównało mam ponad około 40 sekund czasu na to żeby ostatecznie spróbować dorównać Savizo.”
Yumi – Tryb smoczej wojowniczki – aktywacja!
Savizo – „Wreszcie, przy Togoro zastosuje inną formę walki tak żeby nie musiał aktywować swoich mocy… u Yumi jest inna kwestia im częściej będzie wykorzystywać tą moc tym większe prawdopodobieństwo, iż złapie lepszą formę.”
Savizo – Na to czekałem…
Yumi – „Gdy tylko uaktywniłam swoją moc błyskawicznie uderzyłam w Savizo, po jego wyrazie twarzy widać, iż był bardzo zaskoczony, lecz mój atak został zablokowany. Savizo odbił się odemnie o kilka centymetrów…”
Savizo – No muszę przyznać twoja szybkość w tym stanie jest zadowolająca, teraz póki jeszcze masz energię uderz mnie jakąś magią, z tego co widziałem to twój punkt.
Yumi – Jesteś pewien?
Savizo – Tak. Dawaj.
Yumi – Zatem dobrze.
Yumi – „Znając kilka podstawowych komend ze szkoły w mojej rodzinnej planecie narysowałam jeden ze znaków smoka na ostrzu miecza. Gdy skończyłam rysować zwolniłam energię smoczej wojowniczki, aby jej nie utracić i ponownie ruszyłam na Savizo, który przyjął pozycję do obrony.”
Savizo – Magia przemknięta do miecza i zwolnienie mocy karty smoczej wojowniczki? Przecież twoje siły spadną.
Yumi – Nie gdy nasączyłam broń częścią tej energii.
Yumi – „Wzięłam głęboki rozmach i uderzyłam Savizo. Savizo mimo, iż sparował atak poleciał na kilkadziesiąt metrów odemnie. W trakcie gdy Savizo leciał na podłogę uwolniłam energię z miecza w postaci pocisku atakując nim niego. Savizo szybko narysował specjalny znak obrony, dzięki któremu ledwo udało mu się zablokować mój pocisk. Gdy już wylądował na ziemi wstał i powiedział…”
Savizo – Moje gratulacje poczyniłaś bardzo duże postępy, nie tylko pod kątem umiejętności bojowych, ale także zdolności strategicznych. Doskonała kombinacja. Dobrze to na tyle… teraz pójdźmy po Togoro. Chciałbym zobaczyć co potrafi.
Yumi – Dobrze, chodźmy po niego.
Togoro – „Przyglądając się walce, zauważyłem iż Yumi stała się bardzo silna od ostatniego momentu i potrafi doskonale manipulować swoją nową mocą. Po krótszym momencie oglądania Yumi i Savizo zakończyli bój i przyszli po mnie. Naprzeciwko mnie w kopule zrobiła się dziura przez którą przeszła Yumi.”
Yumi – Udało się jestem dużo silniejsza, teraz twoja kolej kuzynie.
Savizo – Togoro, twoja kuzynka dała mi niewielki wycisk, więc zmienimy twoją formę sprawdzianu.
Togoro – Zmienimy?
Savizo – Wszystkiego się dowiesz, gdy wejdziemy do środka.
Togoro – Ok.
Togoro – „Ruszyłem w kierunku wejścia i po chwili znalazłem się we wnętrzu kopuły. Kopuła została zamknięta ponownie szczelnie. Gdy znalazłem się w środku jedna myśl nie dawała mi spokoju. Co będzie moim sprawdzianem?”
Savizo – Zatem Togoro twoje zdolności wzrosły bardzo wysoko, chciałbym sprawdzić czy teraz będziesz w stanie bez używania tej tajemniczej mocy pokonać kilku przeciwników.
Togoro – „Savizo wyciągnął z kieszeni kartę broni i rzucił nią w moim kierunku. Wziąłem tą kartę i zobaczyłem co to za karta. Gdy spojrzałem na nią wyglądała jak karta szabli… przecież taką kartę mam w kieszeni w spodniach!”
Togoro – Skąd masz tą kartę?
Savizo – Mam kilka egzemplarzy, daje ci drugą kartę, ponieważ chcę sprawdzić jak sobie radzisz w walce dwiema broniami. Twoja zwinność i siła pozwalają na to, abyś dobył podwójny oręż, dzięki któremu zyskasz na wyprowadzaniu szybkich zabójczych kombinacji.
Togoro – Mam się zabawić w sztukę fechtunku?
Savizo – Tak. Zatem pora zacząć twój egzamin. Przygotuj się!
Togoro – „Savizo chyba nie wie o jednym problemie, że nie potrafię walczyć w takim stylu. Ale nie będę się poddawał, spróbuję osiągnąć zamierzony cel… przywołałem dwie szable i oczekiwałem na przybycie przeciwników.”
Togoro – Jestem gotowy!
Savizo – Dobrze, karty umarłych – aktywacja!
Togoro – „Savizo rzucił kilkanaście kart na podłogę po czym narysował jeden znak. Narysowanie tego znaku spowodowało, iż z kart zaczęły wychodzić… trupy i… nekromanta?! Wiedziałem, że nie będzie to łatwe zadanie.”
Savizo – Umarli do boju!

Autorskie nowelki znajdujące się na stronie są własnością autorów - kopiowanie, rozpowszechnianie nowelek bez zgody autora będzie rozstrzygane drogą sporną na mocy prawa.
Tłumaczenia nowelek znajdujące się u nas na stronie są legalne, w przypadku naruszenia legalności, odpowiedzialność ponosi autor tłumaczenia, administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści znajdujące się na stronie oraz forum.

© 2018 - 2020 Bliźniacze Smoki Team
Komentarze
Aby móc pisać komentarze musisz się zalogować.
GaiDo
Napisano: 2018-08-05 13:23:15

hyg02hg082h8gh2g3h902g23